Concert
| Datum | 01/11/2026 |
| Einddatum | |
| Hoe laat | 16:00 |
| Wie | ProVocalis olv. Rienk Bakker: Musikalische Exequien, Schütz |
| Waar | Wijk bij Duurstede Grote Kerk |
| Meer informatie | Externe link |
ProVocalis olv. Rienk Bakker: Musikalische Exequien, Schütz
Tijdens Allerzielen, zondag 1 november, vindt om 16:00 uur in de Grote Kerk van Wijk bij Duurstede een concert plaats. Een concert, passend bij deze dag waarop velen in een kerk of daarbuiten stilstaan bij dierbaren van wie we afscheid hebben moeten nemen.
De donkere periode tussen de herfst en het Kerstfeest is een tijd van contemplatie, nadenken over de zin van het leven en niet in de laatste plaats: onze sterfelijkheid. Dit hoeft geen zwaarmoedig denken te zijn. Integendeel, diverse kunstenaars en componisten laten ons zien dat er levensgrote schoonheid uitgaat van de bewustwording van onze tijdelijkheid!
Centraal deze middag staat het prachtige werk ‘Musikalische Exequien’ dat Heinrich Schütz in 1635/1636 schreef voor de uitvaart van graaf Heinrich Posthumus Reuß van Reuß-Gera. Daarnaast klinkt ‘O wir armen Sündern’ van Bach, de aria ‘Min treuer Heiland’ uit de Johannes Passion en op het Kiespenningorgel onder meer een improvisatie over het koraal ‘Mit Fried und Freud ich fahr dahin’.
U luistert deze middag naar ProVocalis Dorestad en een uitgebreid Basso-continuo ensemble (gamba, kistorgel en theorbe) van het Margaretha Consort. Het geheel staat onder leiding van Rienk Bakker.
Voor online kaartverkoop (€ 25,-) gaat u naar www.scgk.nl.
