Concert

Datum 27/04/2025
Einddatum
Hoe laat 15.30
Wie Cor de Jong
Waar Soest
Oude Kerk
Meer
informatie
Externe link

Cor de Jong

DOKconcert Orgelconcert Cor de Jong 27 april Oude Kerk Soest

Op zondag 27 april geeft Cor de Jong een orgelconcert op het Van Gruisen-Van Oeckelen orgel in De Oude Kerk in Soest. Eén deel van het programma behelst 17e eeuwse muziek van Sweelinck en Reincken. Beiden waren afkomstig uit Deventer en hun invloed reikte tot ver buiten onze landsgrenzen. Als contrast klinken werken van Howells en Langlais uit de periode rond de tweede wereldoorlog en voor een deel gecomponeerd n.a.v. gebeurtenissen uit die tijd. De eerste triosonate van Bach fungeert als verbinding tussen beide delen.

Cor de Jong studeerde aan het Sweelinck Conservatorium Amsterdam en het Koninklijk Vlaamsch Muziekconservatorium te Antwerpen bij o.a. Albert de Klerk, Klaas Bolt, Jan Boeke en Jos van Immerseel.
Momenteel is hij weer cantor-organist van de Oude Kerk in Soest. Hij maakt ook deel uit van de groep organisten die het orgelspel verzorgt bij oraties en afscheidscolleges in het Academiegebouw van de Leidse Universiteit.

U bent van harte welkom om dit concert bij te wonen.

Kaartverkoop vóór het concert in de kerk. Toegangsprijs is € 12,50 (contant gepast betalen; pinbetaling is mogelijk en heeft de voorkeur).  Kinderen tot 12 jaar vrij van toegang.
Voor meer informatie over dit concert en alle volgende DOKconcerten 2025:
Info: www.kerkencultuursoest.nl

zondagmiddag 27 april 2025, aanvang 15.30 uur
Oude Kerk Soest, Torenstraat 1, 3764 CK Soest